Jenna TIFFANY (UK) </br><b>Let'sTalk Strategy</b>

Jenna TIFFANY (UK)
Let'sTalk Strategy / Founder & Strategy Director

Jenna Tiffany is Founder & Strategy Director at Let'sTalk Strategy providing strategic consultancy services across the digital marketing mix. Jenna is a Chartered Marketer and elected Fellow of the IDM with over ten years’ marketing experience across both B2B and B2C. Jenna has consulted with brands such as Shell, Hilton, World Duty Free to name a few on digital and email marketing strategy.

As a recognised expert, Jenna is an elected member of the prestigious DMA UK Email Marketing Council, the Chair of the Email Best Practice hub shaping the industry’s best practice and involved in developing the latest research. Jenna is also a marketing tutor teaching CIM courses as well as a competent public speaker and publisher, speaking regularly at hundreds of marketing events across Europe. Jenna regularly gets interviewed for her thoughts on the latest trends in email marketing and recently authored Smart Insights guide to creating a successful welcome email journey.

--

Jenna Tiffany je zakladatelkou a strategickou ředitelkou společnosti Let'sTalk Strategy, která poskytuje strategické poradenské služby v rámci digitálního marketingového mixu. Jenna díky své více než desetileté zkušenosti s B2B i B2C marketingem získala ocenění ‘Chartered Marketer’ a je nově zvolenou členkou IDM. Jenna pomáhala vytvořit digitální a e-mail marketingovou strategii například firmám Shell, Hilton nebo World Duty Free.

Jako uznávaná expertka je Jenna jednou ze zvolených členek prestižní rady pro e-mail marketing DMA UK, která nastavuje nejlepší postupy v oboru a podílí se na nejnovějších výzkumech. Jenna je také marketingovou lektorkou na CIM, uznávanou komentátorkou a vydavatelkou, pravidelně sdílí své zkušenosti na marketingových akcí po celé Evropě. Jenna komentuje nejnovější trendy v oblasti e-mailového marketingu a nedávno vydala příručku ‘Smart Insights guide to creating a successful welcome email journey’.

    

Organizátor
logo Acomware
ACOMWARE s. r. o.
www.acomware.cz
Budějovická 778/3
140 00 Praha 4

COPYRIGHT 2018 Emailing2020.CZ VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA